Trener mówi Ci to, czego nie chcesz słyszeć, widzi to, czego nie chcesz widzieć, po to żebyś był kimś, kim zawsze chciałeś być.

Misja Akademii

Najważniejszym celem UKS Jaguar Michałowice jest indywidualny rozwój osobowości talentów dziecka poprzez formy ruchowe ukierunkowane na piłkę nożną. Rozwijamy pasje sportowe naszych zawodników, a także odkrywamy i szkolimy piłkarskie talenty. Kolejnym celem klubu jest wychowywanie młodzieży, która zakocha się w sporcie na całe życie. Dzięki ciężkiej pracy, determinacji oraz współpracy w grupie będzie wyposażona w odpowiednie środki by poradzić sobie w kolejnych etapach rozwoju piłkarskiego jak i w zwykłym życiu. Naszym nadrzędnym celem jest jak najlepsze przygotowanie zawodników do gry pod względem indywidualnym, tak aby Nasi podopieczni potrafili równie dobrze radzić sobie w ataku czy obronie, na skrzydle czy w środku boiska. Rozpoczynając pracę z zawodnikami poniżej 12 roku życia nie możemy stwierdzić iż „Janek” za 10 lat będzie świetnym napastnikiem, a Franek świetnym pomocnikiem, dlatego tak ważne jest aby zawodnicy zanim zaczną specjalizację boiskową, potrafili radzić sobie na wszystkich pozycjach: wiedzieli jak mają w danym miejscu się ustawić, jak mają się poruszać, jakie mają zadania do wykonania i czego oczekuje od nich trener. W każdym meczu zawodnicy dają z siebie wszystko by wywiązać się z boiskowych zadań jak najlepiej, a ostateczny wynik rywalizacji nie jest najważniejszy.

Szkolenie ogólne

Metodologię pracy opieramy przede wszystkim na własnej wiedzy oraz doświadczeniu zdobytym na praktykach w hiszpańskim klubie UE Sant Andreu, oraz licznych kursach i szkoleniach między innymi Coerver Coach Clinic. Nie kopiujemy systemów szkolenia, kierujemy się wytycznymi UEFA, zgłębiamy wiedzę różnych systemów między innymi niemieckiego, holenderskiego i polskiego, porównujemy to z Naszą wizją i możliwościami, tak aby móc stworzyć jak najlepsze warunki do rozwoju Naszych podopiecznych. Cały czas się uczymy i rozwijamy z korzyścią dla Naszych podopiecznych.